Carlo Giovani1977 Brezilya doğumlu grafik tasarımcısı, illustrator. Farklı medya ve teknikleri bir arada kullanarak yeni konseptler ve fikirler yaratmayı sevdiğini söylüyor. Dediğini de gayet başarlı yerine getiriyor.
Şurada da güzel bir stop-motion var.
http://carlogiovani.com/

Sherlock Holmes

Arthur Conan Doyle’un dünyaca ünlü karakteri Sherlock Holmes‘ün yeni uyarlamasında Holmes (Robert Downey Jr.) ve cesur ortağı Watson (Jude Law) en son maceralarına atılıyorlar. Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, bu macerasında ülkesini yok edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bir düşman ile savaşıyor.

Robert Downey Jr., efsanevi dedektif Sherlock Holmes‘ü daha önce hiç yapılmayan bir şekilde canlandırıyor. Jude Law doktor ve bir savaş gazisi olan Holmes‘ün güvenilir çalışma arkadaşı Watson rolünde yer alıyor. Holmes‘ü alt eden ilk ve tek kadın olan ve dedektifle halen çalkantılı bir ilişki sürdüren Irene Adler rolünü Rachel McAdams üstleniyor. Mark Strong gizemli yeni düşman Blackwood rolünü oynuyor. Kelly Reilly ise Watson‘ın ilgilendiği Mary rolünde yer alıyor.

Sherlock Holmes, Michael Robert Johnson, Anthony Peckham ve Simon Kinberg‘in yazdığı senaryodan ünlü yönetmen Guy Ritchie tarafından büyük ekrana aktarıldı. Filmin hikaye yazarları Lionel Wigram ve Michael Robert Johnson. Yapımcılar Joel Silver, Lionel Wigram, Susan Downey ve Dan Lin. Yönetici yapımcılar Dana Goldberg ve Bruce Berman, Ortak yapımcı Steve Clark-Hall. Sherlock Holmes ve Dr. Watson, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılarak, kendisinin hikaye ve romanlarında yer aldılar.
(Kaynak: sinemam.net)

Skhizein

Yeni keşfettiğim ve çok beğendiğim çok meziyetli
Jeremy Clapin'in ikinci kısa animasyon filmi skhizein
melankolik müzikleri, kurgusu ve illüstrasyonlarıyla çok başarılı.

Fransız yapımı 13 dakikalık bu animasyon birçok festivalden de başarıyla dönmüş.

Filmin yapımcısı Jeremy Clapin'in sitesinden diğer
animasyon, reklam ve illüstrasyonlarınıda inceleyebilirsiniz
(citroen reklamını izlemenizi tavsiye ederim)